Neden Blog?

Her geçen gün internet biraz daha tek yönlü olmaktan sıyrılıp karşılıklı iletişim ve etkileşim içerisine girilen bir platform olma yolunda ilerliyor. Şimdiye kadar, sadece bireyler internetin bu hızına ayak uydurabilmek, biraz da hızına hız katmak için “sosyal medya” dediğimiz ağın içinde yerini alırken, artık kurumlar da hem müşterilerine doğru ve hızlı bilgi sunabilmek, hem de şeffaf yönetim anlayışı çerçevesinde müşterilerin ve çalışanların memnuniyetini kazanabilmek için sosyal medyaya giriş yapıyor.

Kurumların sanal dünyada var olma gerekliliği ve pazarlama iletişimi stratejilerinde sanal dünyadan nasıl yarar sağlayabileceklerine dair önerilerin anlatıldığı İnternet Çağında Kurumsal İletişim isimli kitabında Ebru Uzunoğlu;

“İnternet kullanımı ve sanal dünyada işletmelerin varlık göstermeleri hem yönetim anlayışları hem de pazarlama stratejileri açısından temel bir işletme felsefesi olarak kabul edilmesi gereken bir olgu haline gelmektedir.”

diyor.  Buna göre işletmelerin artık interneti statik bir ulaşım aracı olarak değil, “mutlu müşteri”  yaratma yolunda önemli bir yardımcı olarak görmeleri gerekiyor.

Biz de Vargonen ailesi olarak “mutlu müşterilerimiz” için daha şeffaf, daha samimi, daha yakın bir etkileşim platformu yaratmak amacıyla hazırladığımız “Sosyal Medya Katılım Planı” çerçevesinde ilk adım olarak firmamız hakkında kısa bilgilendirmeler, teknik konularda tavsiyeler, pratik çözüm önerileri ve çalışanlarımızın paylaşmaya değer gördüğü yazılarını sizlere sunacağımız blogumuzu açtık. İlerleyen günlerde yapacağımız farklı sosyal medya çalışmalardan da haberdar olmanız için takipte kalmanızı tavsiye ediyoruz.

Twitter adresimiz: http://twitter.com/vargonen

Friendfeed adresimiz: http://friendfeed.com/vargonen

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.