Linux Hosting ile Windows Hosting Arasındaki Farklar

0

Yeni bir web sitesi açmak isteyen çoğu kişi nasıl bir hosting türü ya da paketi seçmesi gerektiğini bilemez. Bu yazımızda size Windows ve Linux Hosting paketleri arasındaki farkı açıklayacağız. Bu sayede web siteniz için gereken hosting türüne kolaylıkla karar verebilirsiniz.

Linux Hosting

Hosting hizmetleri web sitenizde kullanılan programlama diline uygun olarak seçilmelidir. PHP-MySQL tabanlı web siteleri Linux Hosting alt yapısında Windows platformuna göre daha hızlı çalışır. Bu nedenle de Joomla, WordPress ve Smf gibi açık kaynak içerikli web sitelerinde ve forumlarda kolaylıkla kullanılabildiği için Windows Hosting’e göre daha fazla tercih edilir.

Linux alt yapısı ile çalışan bir serverda sistem güncellemeleri olduğunda kullanılan makineleri sistemi yeniden başlatmak gerekmez, bağlantı verimliliği de oldukça yüksektir. Tüm bunların yanı sıra diğer sistemlerden görece daha ucuz olması Linux Hosting kullanımının yaygın olarak kullanılmasını sağlar.

Windows Hosting

Windows Hosting, ASP-MsSQL tabanlı olan web sitelerinde kullanılmaktadır. ASP tabanlı web sitelerini sorunsuz bir şekilde çalıştıran Windows Hosting tıpkı Linux’da olduğu gibi HTML, PHP ve MySQL çalıştırma özelliğine sahiptir.

Fakat Linux Hosting Windows’a nazaran performans açısından daha güçlüdür. Bu nedenle eğer web sitelerinizde ASP kullanmıyorsanız Linux Hosting kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Hosting türleri ile ilgili detaylı bilgi almak için bize hizmet@vargonen.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Web siteniz için bir hosting paketi seçmek için Tıklayın!

 

Paylaş.

Cevap bırakın

− 3 = 6

Vargonen E-Bülten
ABONE OL
vargonen cloud fiziksel sunucu domain hosting

Fırsatlardan ve Gelişmelerden Haberdar Olun!

En güncel haberler, sistemsel gelişmeler ve özel kampanyalar Vargonen E-Bülten'de.
Önceki yazıyı okuyun:
website-hazirlarken-dikkat-edilmesi-gerekenler-vargonen
Web Sitenizi Oluştururken Kaçınmanız Gereken 5 Hata

Birçok yeni site kötü bir strateji yüzünden bir süre sonra kapanmak zorunda kalıyor. Başarısızca tasarlanmış ve kodlanmış bir web sitesi...

Kapat